Brumiky s celozrnnou múkou

Ani by ma nenapadlo, že budú tak úžasné. Ale sú . Teda boli a neubehne ani 12 hodín a budem robiť ďalšie. Ozaj sú fenomenálne výnimočne skvelé a úžasné .

Dopiekla som chlieb a ostala horúca rúra. Tak ma napadlo. urobiť raz dva brumikov, je to rýchlo a deti sa potešia . No keď som miešala vajíčka s cukrom, ani ma nenapadlo, že sa mi tak podaria .

Takže nemám postup ani nafotený, ale aspoň som si zapamätala čoho som koľko dala . A keďže všetko sa dá postupne do jednej misy a vymixuje, hotová priprava cesta naozaj za 7min a upečené za dalších 12 min takže je to taká bleskovka a vyšlo mi 12 brumikov, no musím nabudúce dať menej cesta do foriem, lebo ozaj velmi narastú tak by vyšlo aj 16-18ks.

2 celé vajíčka 

štipka soli 

100g práškový cukor

1 vanilkový cukor

50ml mlieka 

50ml oleja 

150g polohrubej múky 

120g celozrnnej pšeničnej múky 

2pl kakao

2kl kypriaci prášok

Najskór vymiešať vajíčka plus cukor a soľ .  Potom pomaličky vlievať mlieko a olej .  Múku ak preosejete bude ešte jemnejšia , potom pomaly vymiešať aj s práškom do pečiva , teraz do pohára si môžete odobrať časť tohto cesta a do väčšej časti pridať ešte kakao. Tú svetlú časť som použila na labky a nos . A zaliala všetko kakaovou časťou cesta.

Do vyhriatej rúry na 190st a pečú sa cca 12-15min , skúšam špáratkom . Po upečení vybrať a nechať vo forme ešte 5min a ľahko vypadnú .

Hotovo. Uplna paráda .

Jeden komentár k “Brumiky s celozrnnou múkou”

  1. Dobrý deň, skúšala som mafinky, ale nejako nevyšli…príliš husté cesto, musela som doliať olej aj mlieko, ani chuť nič moc…nestala sa niekde chyba v recepte? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *