Výlety po Záhorí – Rozhľadňa Kostolište

Keď sme boli na ceste naspäť domov z Vtáčej rozhľadne pri Adamovských jazerách, cestou sme sa zastavili ešte na jednej rozhľadni. Vojenskej. Vyliezla som len ja a len do polovice. A že prečo ?

“Ideme sa ešte niekam pozrieť ? Ešte máme cestou jednu rozhľadňu” – povedal Ocko počas cesty domov.
“Jasne!” – zvolali deti nadšene stále v rukách držali zmrzliny a tak boli spokojní. Hoci mierne mrholilo napriek tomu sme sa v Kostolišti zastavili.

Rozhľadňa Kostolište je adrenalínová rozhľadňa, ktorá sa nudným výletom určite nedá nazvať. Verejnosti sprístupnená bývalá vojenská pozorovateľňa určite za zástavku stojí.

Čo sa náročnosti týka, výstup na rozhľadňu neodporúčame malým deťom, ani ľuďom trpiacim strachom z výšiek.
 Z obce Kostolište smerom na Gajary vedie asfaltová cesta. V momente, keď skončí obec Kostolište, odstavte svoje auto na prvej odbočke do lesa za dedinou.Netreba sa moc rozbiehať, lebo za dedinkou je to už len pár metrov a odbáčate vpravo na lesnú odbočku, ktorú spoznáte aj podľa červenej rampy. Zaparkovať sa dá v pohode. A rozhľadňa? Zopár krokov vpred a už musíte vidieť túto obrovskú železnú vežu.

 

Čo je ale isté je to, že kedysi sa jednalo o vojenskú pozorovateľňu. Táto pozorovateľňa nebola nikdy stavaná pre verejnosť, pôvodne slúžila pre vojenské účely. A práve vďaka tomu je výstup na rozhľadňu Kostolište adrenalínovým zážitkom. Pripravte sa na tri dlhé rebríky, pričom každý má odhadom približne desať metrov. Celkovo tri poschodia, celková výška približne 30 metrov a krásny výhľad do šíreho okolia – to je rozhľadňa Kostolište. Aby sme vás mierne upokojili, táto pozorovateľňa už na vojenské účely dávno neslúži a je preto verejnosti voľne prístupná. (zdroj net) 

Ja som vyšla na prvé poschodie , nakoľko mrholilo a konštrukcia rebríka bola mokrá a šmýkalo sa.

Určite sa tam chcem vrátiť za pekného počasia, aby aj výhľad z každej strany sa dal pekne odfotiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *