Lietadlo z papierovej rolky

Počasie sa hlási s kvapkami dažďa. Tak ešte ako je mojim dobrým zvykom pred polnocou niečo vymýšľať , tak hneď ako som dokončila kozi syr a zamiesila na chlieb , ešte bol jeden zo synov hore a pomohol mi pripraviť aktivitu pre zbojníkov . Vybral si lietadlá.

Všetky svoje aktitivity (alebo teda aspoň väčšinu ) sa snažím vymýšľať práve z veľmi praktických doma často používaných materiálov , ktoré sa dajú zrecyklovat či použiť také nech sa nemusí nič kúpiť pretože ide o to, aby sa už pri príprave zapájali deti spolu so mnou a aj v prípade, že sa náhodou niečo nepodarí tak to proste nevadí .

Pre deti je veľmi zábavné aj dôležité, aby pomáhali s prípravou. Som presvedčená, že potom si tú svoju hračku , ten svoj výtvor viac vážia a sú hrdé na svoje umenie niečo tak postaviť urobiť dokázať … veď to skúste s nimi a tá radosť bude ich aj vaša o to väčšia .

Doma zbieram papierové rolky práve aj na takého aktivity, vrchnaky z fliaš , obaly kartónové z vajíčok a takmer čokoľvek pri čom ma napadne, že sa to dá použiť. Mama škrečkuje (zbieram všetko a všetko sa mi zíde. )

Na túto aktivitu budete potrebovať papierovú rolku , nožnice , obal z vajíčok a farbičky .tenký  kartón (dá sa použiť aj ten z obalu na vajíčka )

Rolku nastrihneme na troch miestach, jedna je na zadné krídlo vstrede , druhé dve vzadu po stranách a tretie dve pre krídla vpredu .

Na kartón si nakreslíme všetky tri krídla podľa predlohy ako vidíte a vyfarbite podľa fantázie alebo vyfarbia deti. Môžu aj namaľovať .

Kartón je mäkký preto nemôžu tlačiť aby do kartónu neurobili dierky. (zároveň cvičenie na jemnú motoriku a silu či intenzívnosť tlaku ceruzky na kartón )

Vyfarbené krídla vystrihneme

a podľa čísla (pomôcka pre vás) ich vložíte do nastrihaných otvorov v papierovej rolke.

Super už sa to začína podobať na lietadlo. Je z vás letecký inžinier. Už chyba len “nos” či “zobák” lietadla a ten ľahko urobíte vystrihnutím jednej časti z vajickového obalu.

A už len nastrčiť dopredu. Nakresliť okná na lietadle a môže sa štartovať .

Je to super rýchla aktivita , kde netreba ani lepidlo . Stačí menším deťom pomôcť s vystrihovaním, ale starší to už  zvládnu aj sami.

Tak šťastný let priatelia …

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *