Hráme sa na záchranné zložky

No pochopiteľne pri štyroch synoch je to väčšinou o policajtoch a hasičoch a sanitke. No a plus z anglických videí poznajú “call  911” . Tak prišiel čas im predstaviť ako to funguje u nás . Kto pomáha a chráni a zachraňuje a húka hlasno a ako ich v prípade pomoci zavolať a prečo počuť sirény.

Ako každého chlapca fascinuje policajné auto a hasiči a vždy jasajú keď počujú húkať sanitku a čudujú sa, keď zrazu večer pri večeri počuť v diaľke sirénu . Niekoľkokrát.

Aktivita vlastne vznikla aj preto , že v susednej rakúskej dedine mali podpaľača a sirény húkali takmer celú noc a nevedeli sme čo sa deje . Až na druhý deň “písali”,  že dakto vystrájal.

No a potom veľkáči počas hry volali pomoc 911 . A mne veru nebolo viac treba , večer uspať deti , upratať, spracovať mlieko z večerného dojenia našich kozičiek a začal čas pre mňa. I toto je relax .

Postačil mi kartón, farby a štetce .

Namaľovala som cestu vhodnú pre malé autíčka (tých nemáme doma nikdy dosť) a už sa mohli hrať. A počas hry je najlepšie sa aj niečomu priučiť . Učenie hrou.

A tak to hneď vedeli a ľahko si zapamätali.

A teda už vieme dôležité čísla 155, 158, 150 aj 112.

Netreba nám žiadnu inú drahú , postačí aj taká od Maminky.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *