Zvieratá na našej farme

Keď sme sa sťahovali na dedinu z mesta, prišli sme s dvomi psikami a papagájom.

Premýšľali sme, že budeme chovať sliepočky. Za ten čas sa nám podarilo vyliahnuť viac ako 200 kuriatok a prepeličiek v našej liahni.

Na ďalšiu jar sme boli kúpiť jednodňové kuriatka a zrazu sa u nás objavil aj tretí psík najdúch z dediny. Teda úplne malá šteniatkovská guľka. Teraz je z nej veľká chlpatá guľa, ktorá stráži nás a náš dom a úžasne chytá myši. Ja som veľmi túžila po mačke. Tak neskôr sme z útulku vzali dve.

Kuriatka vyrástli, sliepočky začali znášať vajíčka. Na ďalší rok pribudli kačky a hneď dve dospelé maminy a každá malá zo desať kačiatok. Mačka mala zrazu tri mačiatka , ďalšia mačka prišla sama z ulice k nám. Odrazu sa nám na dvore objavil párik zdrobneliek, prepelice a uvažovali sme, že na ďalšiu jar dve kozičky by sme kvôli mliečku kúpili.

Rozhodnutie mať kozy o pol roka sa zmenilo,že bola prvá koza Ruženka u nás už na konci leta a druhá Bella hneď na druhý deň.

A tesne pred začiatkom zimy sme dali domov tretej koze Meggie, ktorá čakala kozliatka. To nás prekvapila hneď po novom roku dvomi snehobielymi sestričkami.

A Ruženka na začiatku jari priviedla na svet dvoch capkov.

Potom sme mali holuby a z pár prepelic bolo takmer 100, pribudol párik husí , ďalšie zdrobnelé kačičky,

kraličkovia zakrslí aj veľkí králici, malé vtáčiky zebričky a aj múčne červy a rôzne okrasné sliepočky.

Koncom leta sme mali na našej farme takmer 200 zvierat. Aha, zabudla som na vcely.

 

Veselo dojím kozy každý deň, mlieko pijeme všetci, z mlieka vyrábame syry.

Jeden komentár k “Zvieratá na našej farme”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *