Vydržať len 365 dní.

  • Tento rok som si dala sama sebe záväzok , že nekúpim žiadne zviera. Minulý rok som mala STOPku. Ešteže má Ocko stopol, inak by sme tu mali žirafu, klokana, stádo oviec, opicu, sovy a surikaty aj ešte isto niečo ďalšie …

Pred rokom alebo teda v priebehu roka k nám pribudlo hodne ozaj hodne veľa hydiny aj králikov.  Isteže vďaka zanietenému farmárčeniu. Chvíľku sme dokonca chovali aj holuby texany. Len žiaľ, nemali u nás toľko pohody ktorú by potrebovali. Tak sme ich darovali kamarátom farmárom.

Ako sledujem.na Instagrame amerických farmárov a vidím tie ich vajíčka rôznych farieb … No a potom moja skvelá najlepšejšia kamarátka farmárka, koziarka, psíčkarka … (úplne rovnako a asi aj o niečo viac zbláznená do zvierat ako ja)  dala foto vajíčok. Také a onaké a ešte aj inakšie. No nebolo treba veľa a začala som o tom doma básniť … A tak sme kúpili Maransky – dávajú čokoládovo hnedé vajíčka a Araukany zase znášajú modré/zelené (ja som mierne farboslepá, to ako úplne vážne) . A teda výsledok u nás teraz je :

a ešte hodvábničky. Tie sú zdrobnelé ako vatičkové sliepočky. Tak mám zlaté, biele a hnedo/čierne.

Čierna a biela už kvokajú .

No ale teda, tento rok nič. Žiadna kúpa. Máme i tak toho ojojoj požehnane.

Lenže …

Prišla návšteva, kamarát chovateľ od „Mauacek“  bral od nás kačky a kohútov a dostala som párik wyandotiek. Krásne sú.

Známa z dediny si kúpila morča a odrazu mala maličké. Tak samček malý morčiak pôvodne menom Nemo teraz už premenovaný na Kviko je ďalším darom našej farme.

A teraz k nám pribudla drobunká huňatá mačička Julinka. Tiež darom prijatá na farmu.

Bude z nej viac paplónová mačka asi.

Sused chovateľ priniesol 5 kuriatok, že viac sa mu nevyliahlo. Škoda mu je pre ne svietiť a ohrievať. Tak už sú u nás v odchovni medzi našimi kuriatkami.

A to je len marec … Aktuálny stav 121 zvierat. Najbližšie sa budú rodiť kraličkovia od dvoch samíc. Potom kuriatka spod dvoch kvočiek. Jedna má pod sebou „svoje“ vajíčka od hodvábničiek a druhá hodvabnička sedí na vajíčkach od Araukany. A niekde zároveň v tom čase, posledný marcový tyzden budú rodiť všetky tri kozy. A hus už má 5 vajec znesených zahrabaných pod slamou v pneumatike.

A veru nie sme ani karanténna ani záchranná stanica . Jednu psiu dočasnú opateru máme už 10 rokov.

Jeden komentár k “Vydržať len 365 dní.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *