Vstávať súčasne s východom slnka

Vstávam súčasne s východom slnka a keďže sa čas východu posúva, tak treba sa prispôsobiť a ide to … dnes som už 4:40 kŕmila zvieratá,  vymenila vodu v bazénikoch, vystískala som králikov , akurát kozy ešte pokojne si užívali rannú pohodu v kozíne.

Vďaka tomu že vstávam skoro mám čas pre seba , keď sa nedá ísť behať či na bajk, môžem si dať prvú aj druhu kávu v tichosti v kľude a čítať si pri tom knihu . Mám rozčitané dve . “ Tri gaštanové kone” a “Život Matky Terezy”. Ráno stíham aj 5 Tibeťanov a teším sa z každého nového čo deň nám prinesie. Majte aj vy čas len pre seba. Je to dôležite.

A vôbec nejde o to kedy vstávate či koľko cez deň stihnete … ide o ten čas čo máte len pre seba. Psychohygiena. Pohoda. kľud. a potom je človek usmiaty a všetko ide ľahšie. A vnímať tú krásu okolo seba . Ja som fascinovaná oblohou .

Keďže sme si vybrali život farmársky je potrebné, aby farma bola tak skoro obriadená. Keďže sme chceli veľa deti je potrebné, aby bolo včas a dostatok navarené a napečené.

Takze tým, koľko človek má povinnosti cez deň, tak toľko aj stíha. A nie je dôležité kto koľko robí je dôležité byť v pohode,  mať pohodu, užívať si každý deň tak,  aby sme si večer mohli povedať, že deň bol krásny.

Na instagrame v stories je krásne keď napúšťam vodu kačkám a idú sa hneď kúpať a čistia si pierka .

Alebo ako zajkovia chrumajú zeleninu.

Či počuť ako pipaju kuriatka alebo ako sa ozývajú andulky . Milujem náš život farmársky.

Život ako bol kedysi.

A vďaka Ockovi spoločne stíhame všetko a je nám úžasne . Len vďaka jeho podpore a pomoci môžu naše deti žiť život inak.  Slobodne voľnejšie v prírode a s prírodou. Vidieť zrodenie života , cely vývin , aj odchod na druhý svet . To všetko je súčasťou života . Pre nás krásny život.

2 Replies to “Vstávať súčasne s východom slnka”

  1. Krásne napísané Zuzi, náhodou som natrafila na váš blog a už sa v ňom luskam viac ako pol hod. Ukladám recepty, čítam. Závidím vám v dobrom tu vašu farmicku. Veľa zdravia a šťastia prajem 🍀👍

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *