Hrstkový Hopsa Hej

V posledných dňoch je u nás viac ako veselo a prirýchlo. Narodilo sa 5 kozliatok a vyliahlo 30 kuriatok takže času naviac a čas na čokoľvek je ozaj málo. A tak vznikol aj taký chlebík . Čo bolo po ruke išlo za hrsť , vyskočil Hopsa rýchlo a hej je ozaj skvelý.

Rozkvasu som dala o hodne viac ako zvyknem , práve preto aby som mala cesto skôr hotové nech to je všetko raz dva. A dobre tak aj bolo. Hoci nie je vysoká hydratácia cesta , len 72%, pracovalo sa s ním veľmi dobre, každým prekladaním sa cesto zjemňovalo a bolo elastickejšie. Takže vhodný aj pre začiatočníkov.

Rozkvas :

20g ražného kvásku

170g ražnej celozrnnej múky

170g vody

K úžasné nadýchanému rozkvasu ďalej pridať

180 g vody

2PL jogurtu

10g soli

Hrsť ovsených vločiek

Hrsť ovsených otrúb

Hrsť pšeničnej polohrubej múky

Hrsť ovsennej múky

Medzi prsty mletú rascu

325g pšeničnej hladkej chlebovej múky T650

Cesto po zamiesení som preložila do mierne naolejovanej misy a prekladala 4x v priebehu 30min . Po poslednom prekladaní cesto preložené na dosku kde odpočívalo ešte 15min pred stočením do ošatky. V ošatke malo wellness 70min a zapinala sa rúra, cesto hopsa rýchlo rástlo. Na 10 minút išlo cesto do mrazničky aby som ho zastavila kysnúť viac.

Rovno z mrazničky na horúci plech a do rúry. Pieklo sa 12min na 250st a po znížení teploty sa 200st sa dopieklo ešte 28min.

Po upečení nechať vychladnúť na mriežke. Krájať najskôr po 2 hodinách. (Škoda krájať ešte teplý chlieb, potom vlhkosť zostane vnútri a striedka bude mokrá a lepkavá. )

Trpezlivosť ozaj úžasné hej skvelý chlebík prináša..

3 komentáre k “Hrstkový Hopsa Hej”

  1. Zdravím Zuzka, v prvom rade mi dovoľte poblahoželať Vám ku krásnemu blogu. Je naozaj perfektný , len škoda, že som ho objavila dosť neskoro. 🙁
    Človek tu nájde veľa užitočných a praktických vecí. Som denným návštevníkom, ale ešte stále mám, čo študovať. Vždy sa teším, keď nájdem nový príspevok. Tak tomu je aj dnes. Chcela by som upiecť tento chlebík, ale nemám doma ovsenú múku. Chcem sa opýtať, čím by som ju mohla nahradiť.
    Za odpoveď vopred ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *