Domáci prací gél

Prečo domáci práci GEL, no práve preto, pretože zbytky pracích práškov aj aviváže zostávajú v prádle a my si to potom nosíme celý deň na sebe, spíme pod tým, utierame sa do tých utierok a aj utierame s tým riady, tie gely a prášky v obchode obsahujú zbytočné parády, ktoré nám vôbec nerobia dobre a tiež navyšujú cenu a nielen nám, ale životnému prostrediu.

Tento návod je už dlho zverejnený, ale tí, ktorí ho náhodou ešte neobjavili, tak nech sa vám páči tu ho máte.  Výroba je veľmi jednoduchá , zaberie to iba pár minút a toto množstvo vás vyjde asi tak na maximálne 3 € , vyjde  vám z toho 9 až 10 l pracieho domáceho gelu, nám to vydrží doma aj niekoľko mesiacov, hoci je nás doma veľa.

na prípravu vám stačia dve suroviny a voda .

Potrebujete si kúpiť tuhé mydlo napríklad Lanzu alebo kokosové mydlo alebo mydlo Jeleň 250 g, potrebujete kryštalickú sódu, nie sódu jedlú čo máte v kuchyni, ale kryštalickú sódu, z nej budeme potrebovať iba 0,5 kg a obyčajnú horúcu vodu,

Postup veľmi jednoduchý,

na strúhadle najemno nastrúhať celé mydlo 250 g a zalejeme asi 3 l horúcej vody párkrát zamiešame,

aby sa mydlo poriadne rozpustilo,  necháme chvíľu postáť potom pridáme 0,5 kg kryštalickej sódy zalejeme znovu horúcou vodou 3l ,

zamiešame a necháme sódu poriadne rozpustiť, potom pridáme už len nejaké zostávajúce 3 -4l studenej vody, pretože určite tá masa  v kýbli ostane tuhá.

Po pridaní už len studenej vody poriadne rozmiešame celý GEL ,aby ostal  jemnejší gel hladký, a môžeme to buď nechať v kýbli alebo si to prelejeme do náhradných náplní.

Tento práci GEL sa používa, tak že sa vkladá priamo do bubna k prádlu cca 2dcl na plnú dávku prania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *